Reklam
Bugun...


Nevşehir'de İlk
Nevşehir'de ilk defa Kuran-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif’i Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 06-04-2016 07:20
Nevşehir'de İlk

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizde birincisi düzenlenen Kuran-ı Kerim'i ve Ezan-ı Şerif'i güzel okuma yarışması sonuçlandı.

İmam hatip ortaokulları arası birincisi düzenlenen Kuran-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif'i güzel okuma yarışması 5 Nisan 2016 Salı günü Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi´nde yapıldı. 

Yarışmaya Kuran´ı güzel okuma yarışmasında dünya birincisi Nebi Yaşar ve Türkiye birincisi Ferhat Kars beyler de teveccüh edip katılarak, Kuran Tilavetleri ile dinleyenleri mest edip ilimizi şereflendirdiler. 

Yapılan değerlendirme sonucunda, Ezan-ı Şerif'i güzel okumada Acıgöl Karapınar İmam Hatip Ortaokulu´ndan Ali Çaputçu birinci, Gülşehir İmam Hatip Ortaokulu´ndan Fazlı Doğan ikinci, Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu'ndan Mustafa Serkan Usta üçüncü olarak seçildiler.

Kuran-ı Kerim´i güzel okuma yarışmasında  ise, Acıgöl Karapınar İmam Hatip Ortaokulu´ndan Abdülkadir Taha Bilen birinci, Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu´ndan Muhammed Emin Buyruk ikinci, Gülşehir İmam Hatip Ortaokulu´ndan Fazlı Doğan üçüncü olarak seçildiler.

Öğrencilerimize belgeleri ve hediyeleri Din Öğretimi Şube Müdürü Yaşar Aydoğan, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Dünya Birincisi Nabi Yaşar ve Türkiye birincisi Ferhat Kars tarafından verildi. 

Yarışma Müftü Yardımcısı Nazım Haksever tarafından tüm şehitlerimizin ruhuna yapılan dua ile son buldu.
Kaynak: nevsehir.meb.gov.tr

Bu haber 1885 defa okunmuştur.

Gülşehir Nöbetçi Eczaneleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI