Reklam
Bugun...


Kızılırmak Özel Sayısı Çıktı
Nevşehir Kültür ve Tarih Araştırmaları Dergisinin 23. Kızılırmak özel sayısı okurlarla buluştu.

facebook-paylas
Tarih: 11-04-2016 20:10
Kızılırmak Özel Sayısı Çıktı

Nevşehir Belediyesi tarafından yayınlanan Nevşehir’in doğal, kültürel ve tarihsel değerlerinin ortaya konulduğu Geçmişten Geleceğe Nevşehir Kültür ve Tarih Araştırmaları Dergisinin 23. Kızılırmak özel sayısı okuyucularla buluştu.

2005 yılından itibaren Nevşehir’in doğal, kültürel ve tarihsel değerlerine ışık tutan Geçmişten Geleceğe Nevşehir Kültür ve Tarih Araştırmaları Dergisi, Türkiye’de yerel yönetimler arasında en uzun süreli yayınlardan biri olma özelliğini de taşıyor.

Geçmişten Geleceğe Nevşehir Kültür ve Tarih Araştırmaları Dergisinin 23. Kızılırmak özel sayısında A. Taner İrkeç ‘Kızılırmak Genel Tanıtımı’, Doç. Dr. Okşan Başoğlu ‘Nevşehir ili ve ilçeleri 2011 yılı Miosen dönem fosil yatakları yüzey araştırması bilimsel raporu’,  Ergün Faruk Önal ile Osman Doğan ‘Bir Osmanlı Maden Müdürünün Kızılırmak Projesi’, Türkiye Başbakanlık Osmanlı Arşivi Bir Belge, Prof. Dr. Zehra Çobanlı, Ayşe Canpolat ‘Avanos Çömlekçiliği’, Doçent Doktor Emet Egemen Işık Aslan ‘Avanos Çömlekçiliğinde kaybolan Bir Değer: Kara Fırın’, A. Taner İrkeç ‘Kızılırmak çevresindeki bazı ilginç mevkii isimleri’, Yar. Doç. Dr. Esra Karaol ‘Kızılırmak'ın biriktirdiği kilden ritimlere form olan çömlekçiliğe’, A. Taner İrkeç ve Mustafa Kaya ‘Edebiyatımızda Kızılırmak’, Prof. Dr. Murat Türkeş ‘Orta Kızılırmak bölümü güney kesiminin Kapadokya yöresi ilklimi ve çölleşmeden etkilenebilirliği’, Meral İnce ‘Yayınlarda Kapadokya’ isimli makalelere yer veriliyor. 
Bu haber 1203 defa okunmuştur.

Gülşehir Nöbetçi Eczaneleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI