Reklam
Bugun...


Vatandaşlara Kutlu Doğum Yemeği Dağıtıldı
Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir İl Müftülüğü işbirliğinde kutlu doğum yemeği dağıtıldı.

facebook-paylas
Tarih: 11-04-2016 20:43
Vatandaşlara Kutlu Doğum Yemeği Dağıtıldı

Hz. Muhammet’in dünyaya gelmesinin  yıldönümü nedeniyle Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gerçekleştiriliyor.  

Atatürk Bulvarı üzerindeki Gülbahçe önünde Nevşehir Belediyesi mehter ekibinin  çaldığı  marşlarla başlayan kutlu doğum töreninde Kuran-ı Kerim okundu.

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, burada yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmelerinin insanlık tarihinin en büyük hadiselerinden biridir. Nevşehir Müftülüğü olarak yüce peygamberimizin tebliğinin taşıdığı anlam ve önemi anlatma adına doğum yıldönümü nedeniyle  bir dizi etkinlikler düzenlendi. Bu etkinliklerden biri de kutlu doğum yemeği dağıtımıdır. Bu uygulamayı geleneksel hale  getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver başkanlığındaki tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederim."

AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise şöyle konuştu: "Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın her zamankinden daha fazla ihtiyaç olunduğu bu günlerde,  idrak edilen böylesine önemli kutlu doğumun vesile olması temennisi içerisindeyiz. Öyle bir rahmet peygamberi ki,  o cahiliye döneminde cahil insanlardan melekleri bile kıskandıracak insanlar toplumu meydana getirdi. Bizim ihtiyacımız olan peygamberimizin sünneti, Kuran-ı Kerim ve peygamberimizin  eğitim modeli. Kutlu doğumu kutladığımız şu günlerde Çanakkale şehitlerimizden farklı olmayan polis ve asker kardeşlerimizin ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bu ülke çok güçlü bir ülkedir, terör belasından kısa zamanda kurtulacak. Kardeşliğimize inşallah kimse göz dikemeyecektir.” 

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da şöyle dedi: "Peygamber efendimizin örnek hayatının kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında en iyi bir şekilde anlatılacağına inanıyorum. Bizim  yaşamımızı şekillendiren onun hayatı, inşallah bugünlerde daha farklı şekilde anlatılmaya çalışılacak. Bu çalışmalar inşallah Hz. Peygamberimizi daha iyi anlayarak, hem ülkemize  ve hem de  insanlığa ayrı bir katkı sağlayacak. Bir olmaya, diri olmaya çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde öyle inanıyorum ki ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan bu plan bertaraf edilecek ve inşallah her şeyin üstesinden gelinecek güce ve kabiliyete ulaşacağız."

Daha sonra yapılan duanın ardından Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AKP Nevşehir Milletvekili  ve TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi  Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen,  Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk vatandaşlara kutlu doğum yemeği dağıttılar.  

Çok sayıda vatandaş yemek etkinliğine katıldı. Daha sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk de vatandaşlara gül dağıttı.
Bu haber 1103 defa okunmuştur.

Gülşehir Nöbetçi Eczaneleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI